PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849788}

Furiosa: Saga Mad Max

Furiosa: A Mad Max Saga
6,1 3 887
ocen
6,1 10 1 3887
6,4 24
oceny krytyków
Furiosa: Saga Mad Max
powrót do forum filmu Furiosa: Saga Mad Max
de_Franco

Popieram, kto tam casting robił co go zaślepiło. Tragedia

ocenił(a) film na 7
Vixen8

Ciekawe jakie byly inne kandydatki i czy byly w ogole.

ocenił(a) film na 8
Vixen8

Osobiście wybrał ją George Miller

de_Franco

tylko Joy !!!

de_Franco

Pięknie zagrala Sida w 'Epoce Lodowcowej"

Szarobure

No to jest argument

de_Franco

Skoro chcieli psychodeliczną blondynkę o oryginalnym spojrzeniu
to mogli chociaż wybrać Sydney Sweeney.
Na ten rozstrzał oczu Joy ja osobiście nie mogę patrzeć.
Wielu to zniechęci do obejrzenia.

ocenił(a) film na 7
de_Franco

A no tak,dobry wybor.

de_Franco

Byłaby na pewno lepsza niż Joy, ale to jeszcze nie poziom Theron. Nie ma takiej, która zastąpiłaby Charlize na dzień dzisiejszy. A trzeba takiej aktorki - wykruszają się jedna po drugiej obok Jovovich. Nowa era i tyle.
No ale zawsze można wklepać się w kolejną część Szybkich i Wściekłych i spuścić karierę w kiblu.

Ale w dobie wokenizmu można przyklepać taką Larson czy inną Amber Heard albo Dakotę Johnson i uznać że dzień z głowy.

Fryzomaniak

Przyznaję, że liczyłam na to, że zrobią film o Furiosie z Charlize Theron. Joy to świetna aktorka, ale sukces Mad Maxa to jej charyzma.

Basia_101

dla mnie to barfdzo ladna dziewczyna, ale srednia aktorka, wiec no zobaczym czy pociagnie ten film, mam obawy

ocenił(a) film na 7
Agniete

Jest pytanie czy w ogole sam film da rade bo jak poprzednia czesc puszczali trailer to bylo wow a teraz najnowszej to jest srednio.

aronn

Nie mogliby na kręcić prequela z aktorami, którzy się już sprawdzili.

aronn

no mi sie tez nie podoba trailer

de_Franco

Dokładnie

ocenił(a) film na 8
de_Franco

Sydney to mogłaby tam najwyżej grać narzeczoną Joe...

de_Franco

Jak już malowali jej twarz mogli chociaż dorysować oczy bliżej nosa. Tym mało śmiesznym żartem chciałem dać znać, że porzucenie tego co zrobili w mad maxie nowym na rzecz spin off'a jest bez sensu, ale odkryją to przy premierze. Bo bez Mad Maxa, nie ma Mad Maxa.  Myślałem że chociaż w spin offie będzie Charlieze. Nope. A historie poboczne NPCów z z Mad Maxa mnie wcale nie interesują.  To jakby zrobić spin off Batmana o gościu, który mu sprzedaje opony do batmobila. Ale może i to byłoby ciekawsze. Za to kontynuacja z Tomem Hardym jak najbardziej. Zaraz będzie płacz, że ludzie nie poszli do kin. 

ocenił(a) film na 7
Redgard

Wedlug mnie właśnie pomysł jest bardzo dobry,poprzednia czesc na tym osiagnela sukces również,jedynie czy da radę Taylor.

ocenił(a) film na 5
aronn

Tyle że poprzednia czesc miała w kinach starych fanów Maksa Rockatanskiego obecnie wielu z nich może poczekać na pokazanie sie filmu w platformach - w 2015 byłem na premierze i zobaczyłem (to nie wina aktora a scenariusza) miałkiego nieudacznika Maxa na 2-3minuty - obecnie na premiere napewno nie pójde

ocenił(a) film na 7
otton_s

Film obejrzałem az trzy razy  co mi się zadko zdarza,bo i może męska główna rola została lekko zepchnieta na dalszy plan to dostałem masę dobrych rzeczy przede wszystkim prawdziwa kaskaderke ale nie tylko.

ocenił(a) film na 5
aronn

Lekko? wytnij całkowicie Hardego film sie skróci o maks 5 minut po dwa no cóż ja tu widze przerost formy nad treścią - do czego pije - przykładowo Szybcy i Wściekli - jedynka była do zrobienia - ostatnie to już tylko pokaz. Jest sporo rzeczy które w Furiozie wygląda idiotycznie (jak chociażby czysciutkie modelki w postapo) - ale każdy ma swój punkt widzenia. Dla mnie \ Hardego zrobiono podnóżka - sęk w tym że to już kolejny raz - patrz np serial He-man gdzie Heman znika w połowie pierwszego odcinka :)

ocenił(a) film na 7
otton_s

Dla.mnie Hardy dobrze jej asystował czy ona go przyćmiła może trochę ale nadal był obecny i często stawiał swoje warunki ja bym powiedział że to bylo zdrowe partnerstwo,wywarzone,że tak powiem tak więc niepotrzebny lament.

ocenił(a) film na 5
aronn

ok wytnij całkowicie Maxa - jako postać zobacz ile filmu zostaje - a teraz wytnij Furioze i zobacz ile zostanie - nawet Nux pokazuje Maksowi że jest tu w sumie to do niczego :) Warunki? on tam był od tego żeby miec kaganiec na twarzy i zrobić hrumk hrumk - ewentualnie nic nie robić albo dostać po mordzie  - ale masz prawo mysleć inaczej - ani ja ani ty nie bedziemy miec wpływu na film - i nie bedzie filmu który bedzie podobał się wszystkim takiej możliwosci nie ma.

ocenił(a) film na 7
otton_s

Oboje musieli iść na kompromis i współpracę,wiele razy to Max wyciągał ich z opresji,tak naprawdę Furiosa nic by nie zdziałała beż niego no i już pomijając kiedy w finale ostatecznie ratuje jej życie tak więc nie,nie zdominowała jej postać całego filmu bardziej charyzma samej Theron.

ocenił(a) film na 5
aronn

Nux by Jej wystarczył nawet modelki mimo ze troche wyglądały idiotycznie (w całym postapo nierealnie - ale ok taka wizja) sorry miały wiecej charyzmy niz Max - ok zapytam inaczej rozumiem że jak oglądasz serial Heman i postac Hemana znika w pierwszym odcinku ale pojawia sie w bodajze po 6 z powrotem to nie jest dominacja? Powtórze wytnij Maxa - jego role rozłóż na Nuxa i modelki albo zlikwiduj - film nic nie traci poza tytułem. A teraz spróbuj wyciąć Furiozę - według mnie się nie da. Nuxa też cięzko (w sumie nie zdziwie sie jakby kolejny "Mad max" był np o Nuxach albo o modelkach" Miało nastapic przekazanie pałeczki kobiecie - to zrobiono w kolejnym nawet Hardego nie ma bo po co :) Troche jak ostatni Indiana Jones - tez w sumie Harrison Ford został przyćmiony i zdominowany - dla mnie - Indiana -także film niepotrzebny - i to nie jest chyba kwestia charyzmy a samego scenariusza - Hardy potrafi grać - bardzo lubie jego rolę Braci Kray ale tu miał być dodatkiem do kobiet i Nuxa i tym jest. W akurat tym filmie jest po kolei Furioza, Nux, koleś z Gitarą, Modelki, Maksiu i Joe i Mamcie na równi. Dość powiedzieć że w pamieci z filmu mam Furioze i Nuxa i kolesia z gitarą i Maksia w kagańcu ewentualnie na glebie;) 

ocenił(a) film na 7
otton_s

Furiosa była centralna postacią to fakt ale podtrzymuje,że w kluczowych momentach Max ja mocno wspierał.Tez jestem uczulony na ten dzisiejszy trend by męskie postacie wypierać z ich roli tak jak w Indianie.

ocenił(a) film na 5
aronn

Jak tam uwazasz dla mnie zrobili z niego nie dość że 2 planowa postać to jeszcze marną - i nie wiem czy Hardemu będzie to potrzebne - ale nto jego decyzja. Wracająć do Furiozy (już bez Maksa) poczekam na streaming

ocenił(a) film na 5
aronn

No i 3 sezon Mando... ja rozumiem Girl Power ale dla mnie Bo Katan jest sztywna i sztuczna w ogóle jakby po prostu nie znała tego świata a ktoś kazał jej grać. Szkoda mi Giny bo według mnie lepiej weszła w klimat

de_Franco

Przecież to świetna aktorka

ocenił(a) film na 7
marcinsss89

Dała radę choć duzo pomogła też charakteryzacja.

ocenił(a) film na 9
de_Franco

Taa... To jedno z "tych" pytań. Inne to np.: "Dlaczego nie ma aplikacji na ból brzucha?" lub "Gdzie na yt jest instrukcja podcierania tyłka?". Albo to najgorsze: "Dlaczego jutro muszę iść do szkoły?". Ech, dzieciaki :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones